Pohádečko moje - Rozprávočka moja

Pohádečko moje, Rozprávočka moja, knížka, která vychovává a vzdělává.

Zajímavá dvojjazyčná publikace v česko-slovenském zrcadlovém překladu pro malé čtenáře i děti, které ještě číst neumí, nabízí soubor pohádek zapomenuté  prvorepublikové autorky Joži Toucové-Mettlerové z roku 1928.  I ve svém inovovaném vydání přináší vedle povědomých příběhů řadu drobných neznámých pohádek, jako je třeba Pepíčkova čepička, Kozlík Roháček, Nepodařená písmenka… V každé z nich je umně ukryto morální poselství o lásce, dobru a zlu, o tom, jak je pro člověka důležitá poctivost, skromnost, úcta k druhým nebo obyčejná radost ze života. 

Krom praktického slovníčku rozdílných výrazů doprovází tisk něžné ilustrace Alexandry Švolíkové, a v neposlední řadě dvě CD, které dětem zprostředkují působivou interpretaci známých umělců – Zuzany Kronerové a Josefa Somra. Koproducentem je Český rozhlas, který poskytl k dispozici svá studia, v nichž se obě nahrávky realizovaly a ČRo celou akci zaštítil s tím, že bude mít možnost pohádky odvysílat na své stanici Radio Junior.

České i slovenské děti předškolního a mladšího školního věku se tak opět mohou začíst a zaposlouchat do více či méně známých pohádek, u nichž se krom potvrzení tradičních etických hodnot přesvědčí, jak je nám jazyk našeho nejbližšího souseda blízký, a porozumět mu není náročné. Stačí chtít a jít touze vstříc. 

Súbor s knihou: